Kişisel Site

İnternet Bağımlılık Yapar Mı?

22 Mart 2015 | Yazar: sohbetsevdasi | Henüz yorum yapılmamış | 100 views Görüntülenme

İnternet iyi mi Internet kötü mü? rtık kafanızdaki butür soruları atmanıza yardımcı olmak amacıyla bu konumuzda sizlere Internet düşkünlerine bir nebze olsada faydalı yararlı bilgiler sunmaya çalışcaz.

Türkiye ve Avrupa geneli olarak kıyaslayacak olursak evet Türk insanı internt sanal ortamında çok takılmaktadır. Yabancı insanlar iş ve Hobby olarak gnlik 2-3 sat Internet başında sörf yaparkene, bu oran maalesef Türk Internet kullanıcıları için aynı oranda değildir. Türkiye’de internete olan bağımlılık genellikle çocuk ve liseli yaşlarda başlar.

Artık iş yerimizde ve cafelerin haricinde özel evlerimize mini leptoplar şeklinde girmeye başladı. Tabiki Internet özgürlüktir. Bu özgürlüğü kimse kısıtlayamaz. Ama daha çok Zaman kaybı  internet bağımlılıği son dönemlere oranla gün geçtikce artmaktadır.

Çogu insanlar gibi hemen hemen internet kullanıcıları  günlük olarak en az 3  saatini Bilgisayar başında geciriyor, tabiki herkez için geçerli değil. Ama genellikle internet çok bağımlılık yapmaktadır.


Türk kullanıcıları günlük olarak mutlaka sosyal ağ paylaşım sitelerine günlük giriş yapmaktadırlar. Bunlar Facebook twitter ve sesli videolu Chat sohbet siteleridir. Buralarda saatlerce takılan insanlar günlük yaşantılarında olan biteni unutoyrlar. Hatta o Kadar çok bağımlılık yapıyor sigaradan daha kötü. Ama biz sizlere en Uygun olanı kısa ve öz şekilde googlede Bilgi paylaşım ve birçok değerli sitelerde zamanınızı  ayırmanızı istiyoruz. Son zamandakı gencler özellikle ufak yaştakıler cafelerde oyun bağımlılığı yüzünden evlerine gitmiyen bir  sürü çocuk var. Bunların yanında Chat ve sohbet gibi sitelere girş yapan hemen hemen günün tamamını sohbet kanallarında geciren çok insanlar var.

Tabiki bu bağımlılık ilerde sizlere çok şey kaybedecektir. Biz Burda internetin kötü olduğunu iddia etmiyoruz, kötülemiyoruz. Ama real yaşantınızda  onca güzel sevdiklerinizle ailenizle gecireceğiniz zamanı öldürmeyin diyoruz. Tabiki Internet güzel bir aractır. Bilim ve öğrenim acısından mesela kullanılınca insana bircok katkı sağlamaktadır. Bu şekil de Internet sanal alem kullanılanca insanlara zarar yerine fayda verir.

İnternet Ortamında Sanal Chat Sohbet Zararlımıdır?

Bu konuda son zamanda çoğu genclerimiz gülerini Bilgisayar başında harcamaktadılar. Tabiki ilerliyen yaşlarda okul, eğtim yerine bir Chat sohbet sitesine girip kız arkadaş erkek arakadaş bulurum, gibi bahanelerle gününüzü öldürmeyin. Tabiki bir birliktelik arkadaşlık hatta realde bulamadığınız dostluk ve arkadaşlığı belki sanal internet evlilik siteleri ‘ nde bulabilirsiniz. Bu konuda hatta sitemiy içerisinde sizlere açmış olduğumuz sohbet ve arkadaşlık odalarımıza SohbetSevdasi.Com adresi üzerinden bağlanabilirsiniz.
Kelepce gibi mahkum olmayınız. Ama interneti ve Chat sohbeti doğru saatlerce abartılı bir şekil de olmadan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekil de hem işlerinize hem sevdiklerinize ve ailenize zamanınızı daha fazla ayırmış mutlu bir şekil de olacaksınız.


Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. || Bir sonraki yazımız olan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Benzer Yazılar

Samimi Chat Sohbet Sitesi
Samimi Chat Sohbet Sitesi, dile geldiği anda dahi kendisine has sıcaklığı hissedilen, ‘konuşmak’ dediğimizde ki yalın sıradan bir kelime hissinin ötesindeki bir kelimedir. Birisi size ‘Gel, konuşalım’ dediğinde hissettiğiniz tereddüt halleri, size ‘Gel, Chat Sohbet edelim’ denildiğinde yaşanmaz. Eylem itibariy...
Mobil Chat Sohbet Sitesi
Mobil Sohbet alanında yeniliklere doymaksızın sürekli sizlere hizmet veren tecrübeli kadromuz mobil sohbet chat  sitesini ücretsiz bir şekilde hizmetinize açmıştır. Dilediğiniz gibi giriş yapıp chat yapmanın keyfine varabilirsiniz. Mobil Sohbet Odaları içerisinde hangi odayı isterseniz o odada zaman geçirebilir, Üye...
Seviyeli Bedava ÜcretSiz Chat Sohbet Odaları
Herkes kendi odasında rahat hareket eder. Bedava sohbet odalarında oluşturacağınız ve kendinize ait bir oda, yöneticiliğin izi ve karakter yapınızı geliştirmekte bire birdir. Ücret sohbet odalarında ki sohbet akışından memnun kalmak, diğer sohbet odalarının sohbet akışını incelemekten geçer. Seviyeli sohbet ...

Yorumlar